czwartek, 7 stycznia 2010

Czy program jest darmowy?

Pomimo, że wszędzie o tym piszę, nadal pojawiają się pytania związane z tym tematem. Są one zrozumiałe, bo przecież w XXI wieku nie ma nic za darmo :) W takim razie rozwinę trochę temat.
Otrzymałem ostatnio zapytanie:

Chciałabym się dowiedzieć, czy w związku z tym, że program ten jest darmowy, to można pracować na nim bez ograniczeń? Tzn., chodzi mi o to czy w chwili, kiedy będę miała już powprowadzane wszystkie dane (publikacje, czytelników itd.), to w pewnym momencie program się nie skończy i stracę całą pracę? Czy jest tylko jakiś czas określony, w którym ten program będzie działał? Chciałabym ten program wykorzystać do prowadzenia firmowej biblioteki.

Odpowiedź:

Zgodnie z tym co można przeczytać na stronie internetowej projektu, program jest darmowy i używając do zgodnie z umową licencyjną, można korzystać z niego bezpłatnie. Instalując program użytkownik zgadza się z licencją i nie ma, możliwości aby komukolwiek kazać płacić post faktum. Oczywiście istnieje szansa, że z różnych przyczyn nie pojawią się kolejne wersje (np: przedwczesne odejście na drugą stronę, wygranie 10mld w totka i wyjazd na Madagaskar, itp) ale aktualnie zainstalowana wersja może być używana przez dowolny okres czasu. Tak więc, nie jest to ani demo ani czasowy "trial".
Mam nadzieje, że conieco wyjaśniłem.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza