wtorek, 5 stycznia 2010

Pierwsza wersja konwertera

Na stronie projektu udostępniłem dziś pierwszą wersję programu, który ma na celu umożliwienie przeniesienia bazy danych z programu Bibliotekarz.NET 1.6.0.x do nowej wersji Bibliotekarz.NET 2.0.x.x.
Dość długo zastanawiałem się w jaki sposób przesiąść się na inny (nowszy) silnik bazy danych i ostatecznie wygrała opcja: wygodne i szybkie programowanie, kontra wygodne i niewidoczne zmiany dla użytkownika. W skrócie - program nie będzie się automatycznie aktualizował do wersji 2.0. Operację trzeba będzie wykonać ręcznie, wraz z konwersją bazy danych.
Zachęcam do testowania konwertera na swoich bazach danych (jeśli nic nie zmienialiście, to jest to plik mqs.mdb, który łatwo odnajdziecie na dysku). Jeśli konwerter nie będzie tak ochoczo konwertował jak robi to z moją bazą, to proszę o kontakt via mail - zależy mi na tym, aby szybko wykryć ewentualne błędy w definicji nowej bazy, bo jak wiadomo im dalej w las tym ciemniej, a poprawianie tego co mogło być poprawione dużo wcześniej może opóźnić inne prace nawet o kilka tygodni.

Otrzymałem ostatnio kilka ciekawych propozycji dotyczących funkcjonalności programu i będę je realizował w wersji 2.0. Znaleziony został również błąd w skontrum, którego aktualnie nie da się kontynuować :(. Niestety obawiam się, że ten problem będzie rozwiązany dopiero w wersji 2.0.

Sam konwerter można pobrać ze strony wersji testowych oprogramowania: http://bibliotekarz.net/TestVersions.aspx

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza