piątek, 31 lipca 2009

Problemy użytkowników - część 1

Koniec tygodnia, w pracy właśnie skończyłem robić zgłoszone issue'sy, a do wyjścia jeszcze z pół godzinki, więc będzie szybki hint.
Dostałem anonimowe zgłoszenie:


Zapomniałem loginu i hasła czy można jakoś zrobić żeby przypomnieć?


Odpowiedź: Po pierwsze primo, trzeba podać do siebie kontakt, bo nie wiem komu odpowiedzieć :) Po drugie primo :) Oczywiście, że da się coś z tym zrobić. Trzeba wysłać do mnie plik bazy danych mqs.mdb, a ja usunę konto logowania i hasło. Stare zniknie, ale będzie można utworzyć nowe.

Nie wiem czy ktoś jeszcze czyta tego bloga. Tyle spraw mi się nawarstwiło przez ostatnie 7 miesięcy, że powoli wysiadam fizycznie. Ale patrząc na przyszłość, widzę słoneczko na horyzoncie. Jeszcze ze 2-3 miesiące przeboleć i już będzie luzik.

7 komentarzy:

 1. Niby ja tutaj, od czasu do czasu zaglądam. Ale co z tego, skoro Pan Marek już ze mną nie rozmawia :-((

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja właśnie zajrzałem. Bardzo dobry program. Pozwolę sobie na jedną sugestię - możliwość wyłączenia potwierdeń (Czy chcesz na pewno wypożyczyć / zwrócić wolumin) i późniejszego okienka potwierdzającego lub ustawienie focus na odpowiednie przyciski (po zeskanowaniu numeru inwentaryzacji gdyby focus przeniesiony byłby na "Wypożycz" (lub zwróć), potem na "Tak" w pytaniu czy na pewno, to można skaner ustawić tak, żeby wysyłał dodatkowe 2 x CR..

  OdpowiedzUsuń
 3. Niektórzy czekają zniecierpliwieni na kolejne ulepszenia i poprawki programu.
  Oby czas oczekiwania nie dłużył się...

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko jest na dobrej drodze. Potrzebuje jeszcze nabyć łóżko i biurko, aby mieć gdzie pracować ;) Mam nadzieje, że po zmianie silnika bazy danych, uda mi się już pokazać wersję WWW ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie prościej wejść w bazę danych i wykasować? :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli się umie to oczywiście, że tak. Ale posiadając taką tajemną wiedzę nie zadaje się pytań o utracone hasło :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak wykasować użytkowników i stworzyć nowych bez wysyłania bazy do ciebie? Jest to ważne bo chcę uruchomić bibliotekę hufca ZHP, ale nie mam kontaktu z byłymi użytkownikami.

  OdpowiedzUsuń