piątek, 23 października 2009

Problemy użytkowników - część 2

Pytanie:
Czy jest jakaś wersja z obsługą czytnika działająca na Windows ME?
Odpowiedź:
Aktualnie jest tylko jedna wersja programu Bibliotekarz.NET i jeżeli działa pod danym systemem, to obsługuje czytnik kodów kreskowych. Sam program jest niezależny od rodzaju czytnika, tak samo jak nie jest ważne dla programu, czy w komputerze jest mysz z dwom, trzema, czy 10cioma przyciskami. W systemie Windows ME brak w standardzie obsługi portów USB, tak więc należy zaopatrzyć się w czytnik podłączany w kabel klawiatury. W zależności od rodzaju klawiatury, może być to końcówka Mini Din (sześcio-stykowa, zwana popularnie PS/2) lub Din/9 (pięcio-stykowa). Jeżeli nie wiemy nadal o co chodzi, najlepiej wziąć klawiaturę pod pachę i udać się z nią na zakupy do sklepu komputerowego. Sprzedawca doradzi najlepiej.

Inną sprawą jest model czytnika. Często użytkownicy pytają mnie jaki polecam. Aktualnie nie miałem czasu się tym zając, ale jedna z firm produkująca czytniki zaproponowała możliwość wypożyczenia do testów sprzętu, więc mam nadzieje, że pewnego dnia będę w stanie odpowiedzieć, który czytnik jest wg mnie lepszy, a który gorszy.

1 komentarz:

  1. Mam czytnik PSC QS 1000. Pochodzi z zeszłego wieku, ale nadal działa. "Bibliotekarza" obsługuje na fabrycznych ustawieniach.

    OdpowiedzUsuń