wtorek, 20 października 2009

Plan prac na najbliższe 2 miesiące

Poniżej prezentuję plan prac, który chciałbym aby wszedł w życie w najbliższym czasie.

 • przygotowanie kompilacji działającej pod systemami x64

 • ukończenie skontrum

 • poprawki (błędów aplikacji) w wydrukach

 • przygotowanie wydruku aktualnych wypożyczeń czytelnika

 • przygotowanie osobnej aplikacji do generowania własnego słownika UKD

 • drobiazgi, o które prosili użytkownicy, a które można zaimplementować niewielkim nakładem prac


Opisane funkcje znajdą się w wersji 1.6.0.6 i prawdopodobnie poprawki w wersji 1.6.0.7. Następnie chcę zmienić silnik bazy danych (co prawdopodobnie będzie wymagać od użytkowników konwersji starej bazy za pomocą przygotowanego konwertera). Zatem kolejna wersja 1.7.0.0 powinna być odwzorowaniem 1 w 1 wersji 1.6.0.7. Wersja 1.7.0.1 będzie natomiast wyposażona w interfejs WWW dla czytelników biblioteki.

PS: Oczywiście 2 miesiące obejmują wersję 1.6.0.6. Wersja 1.7.0.1 mam nadzieje, że pojawi się około lutego 2010.

4 komentarze:

 1. Plany super! Już nie moge doczekać się lutego :)
  Ale kilka uwag. Prosiłbym o dodanie opcji ręcznego wklejania kodu MARC bez konieczności szukania po ISBN. Obecnie jak nie znajdzie numeru pyta nasz czy chcemy ręcznie wpisac. Powinien być przycisk który umozliwi wklejenie kodu.

  Po drugie MARC to tylko jeden format. Niestety Biblioteka Narodowa przeszła na MARC-21 i program powinien obsługiwac również ten system.

  Pozdrawiam serdecznide:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny program, cieszę się, że będzie dalej rozwijany, bo roczna przerwa budziła niepokój, co dalej. Pozdrawiam! Markus

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie byłoby zrobić odpowiedni plugin do WordPress'a i eksport z tego programu do bazy danych WordPress'a :) Miałbym dzięki temu katalog na stronie naszej biblioteki. Tio by było coś :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście jeśli Pan chce, to może taki plugin napisać. Być może jakiś inny użytkownik programu również zrobi z niego użytek, choć nie mam takich informacji. Pytanie tylko dlaczego Wordpress, jest przecież tyle innych platform blogowych, a w szczególności takich, które używają technologii Microsoft?

  OdpowiedzUsuń