poniedziałek, 17 grudnia 2007

Plany na najbliższy czas

Jeśli zastanawiacie się co nowego pojawi się w kolejnej wersji programu, to uchylę rąbka tajemnicy :).
Nowa wersja planowana jest na styczeń, najprawdopodobniej na jego drugą połowę. Poza zmianami kosmetycznymi, które chodzą za mną już od dłuższego czasu, planuję wprowadzić "delikatne" wsparcie dla UKD. Moje poszukiwania wersji elektronicznej
tablic UKD, spełzły na niczym, ale w programie na pewno pojawi się przynajmniej uproszczona wersja oznaczenia. Pojawi się też mechanizm podpowiedzi dla atrybutu sygnatura, tak aby wprowadzanie tej danej było łatwiejsze. Dodam też kilka statystyk i raportów statystycznych. Jeżeli są jakieś statystyki, które szczególnie chcieliby Państwo zobaczyć w programie, bardzo proszę o zgłoszenie swoich propozycji.
I na koniec coś (mam nadzieje) ciekawego. Aktualnie w programie jest możliwość pobierania opisów publikacji z Internetu, poprzez podanie numeru ISBN. Niestety często pobieranie danych trwa dość długo, co związane jest z dużym obciążeniem bazy do której podłącza się program. Aby skrócić to oczekiwanie, chcę skorzystać z siły jaka tkwi w użytkownikach programu. Mechanizm, który mam zamiar wprowadzić, będzie opcjonalny i każdy będzie mógł zdecydować czy chce z niego korzystać czy też nie. Działanie mechanizmu będzie polegać na zapisywaniu pobranych przez użytkowników opisów z bazy internetowej i przekazaniu ich do globalnej bazy opisów użytkowników programu. Użytkownicy, będą mogli pobrać wspólnie utworzoną bazę wraz z uaktualnieniami programu. Korzystając z takiej bazy, pobieranie opisów będzie znacznie szybsze.
To tak wygląda w zarysie, a jak wyjdzie realizacja... to się okaże.

Na zakończenie,

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,
Chciałbym wszystkim życzyć ciepłych i radosnych Świąt,
Rodzinnej atmosfery, odpoczynku i mocy prezentów pod choinką.


Marek Ryński

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza