niedziela, 28 października 2007

Wersja 1.5.0.11

Aktualna wersja programu to 1.5.0.10. Jak nie trudno się domyśleć, kolejną wersją będzie 1.5.0.11. A co w niej?

Aktualnie pracuję nad dodaniem logowania do bazy danych. Umożliwi to kontrolę dostępu do systemu. Będzie można dodać dowolną liczbę pracowników biblioteki, a każdy z nich będzie miał własne hasło. Dodanie choć jednego pracownika spowoduje, że program przy uruchomieniu będzie pytał o podanie hasła. Jeżeli w bazie nie będzie żadnego użytkownika, program tak jak dotychczas będzie działał bez logowania.

Drugim elementem, który pojawi się w wersji 1.5.0.11 jest rozbudowa danych czytelnika o datę wprowadzenia do systemu, status konta i hasło. Data wprowadzenia jest elementem informacyjnym i została wprowadzona na prośbę jednego z użytkowników. Stan określa czy dany czytelnik jest aktywny czy nie. Nieaktywny czytelnik jest traktowany tak jak książka ubytkowana. Nie pojawia się w warunkach wyszukiwania, nie może wypożyczać, itd. Hasło zostaje dodawne w celu umożliwienia w przyszłości logowania czytelnikom przez WWW do systemu. Szkic tego modułu już istnieje, co może wielu użytkowników ucieszyć.

Przeprowadziłem też dodatkowe prace mające na celu usprawnienie wyszukiwania czytelników oraz zachowania listy wyników, tak aby działanie było spójne z działaniem menu wyszukiwania publikacji.

Prawdopodobnie doszło coś jeszcze (lub dojdzie), ale teraz nie przychodzi mi do głowy co to takiego jest lub co to było.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza